Jak możemy razem tworzyć?

Moim celem – jako trenera i facylitatora – jest pomaganie klientom w opracowywaniu i stosowaniu własnych strategii twórczych. Dzięki temu klienci mogą skutecznie tworzyć nowe produkty i procesy biznesowe oraz zwiększać samodzielność w rozwiązywaniu problemów. Co ważne, proponuję pracę metodami, które bazują na już posiadanych umiejętnościach oraz nie zakłócają bieżących procesów.

Każde spotkanie ze mną jest całkowicie dedykowane i dostosowane do potrzeb oraz celów klienta. Mogę facylitować pracę przy konkretnych projektach lub wspierać rozwój wskazanych kompetencji w organizacji. Metody działania adaptuję do zainteresowań i preferencji klienta – od pracy z testami psychologicznymi przez badania jakościowe po improwizację.

Warsztaty i treningi

Creativity boost:

Dzięki temu treningowi:

 • Poznacie i będziecie potrafili wykorzystywać konkretne – oparte na wiedzy naukowej i artystycznej – narzędzia twórcze do radzenia sobie z problemami (creative problem solving) oraz projektowania innowacyjnych rozwiązań.
 • Podniesiecie swoją świadomość (self awareness) oraz samoocenę jako osób twórczych.
 • Zwiększycie Waszą zdolność wykorzystywania własnych zasobów twórczych (developing growth mindset).
 • Dzięki pracy z metaforami poznawczymi (cognitive metaphore) otrzymacie narzędzia do efektywnego komunikowania wypracowanych rozwiązań wewnątrz organizacji i poza nią (inclusiveness).

Sustainability w grupowym procesie twórczym:

Dzięki warsztatom:

 • Nauczycie się efektywniej wykorzystywać Wasze zróżnicowanie poznawcze w zespole (cognitve diversity management) i proaktywnie reagować na sytuacje kryzysowe.
 • Będziecie potrafili skuteczniej zarządzać procesami projektowania – bez marnowania czasu, energii i dobrych pomysłów.
 • Otrzymacie zestaw konkretnych strategii stymulujących, ale także porządkujących procesy wymagające kreatywności i elastyczności, w tym te realizowane poprzez design thinking.

Innowacja przez przyjemność:

Dzięki warsztatom:

 • Przygotujecie zespół do intensywnej pracy twórczej w grupie.
 • W krótkim czasie stworzycie w grupie (także nieznającej się wcześniej) poczucie wspólnej sprawczości i zaufania.
 • Otrzymacie narzędzia do mierzalnego wzmocnienia zdolności grupy do przyjmowania alternatywnych perspektyw i zauważania obiecujących pomysłów.

Facylitacja procesów

Dzięki niej:

 • Wdrożysz do swojej pracy strategie twórcze bez przerywania trwających projektów i procesów.
 • Zwiększysz swoją odporność i elastyczność w sytuacjach problemowych dzięki konkretnym narzędziom kreatywnego radzenia sobie z nimi.
 • Uzyskasz wiedzę o swoich indywidualnych cechach, które mogą ograniczać Twoją kreatywność.
 • Uzyskasz wsparcie w prowadzeniu trwającego procesu/projektu.

Przebieg współpracy będzie dostosowany do Ciebie na ile to tylko możliwe. Ustalimy rytm, czas oraz formułę współpracy podczas pierwszego spotkania. Zamiana swoich nawyków i wykształcenie nowych kompetencji poznawczych wymaga czasu. Dlatego będę namawiał, by nasze spotkania nie były długie (ok. 1h), ale rozłożone w czasie. Minimum cztery spotkania.

Wykłady performatywne

Oferuję nieszablonowe wystąpienia, które łączą w sobie elementy warsztatu i performansu.

Moje wykłady oraz power speech skupiają się na tematach, które przyciągają uwagę i pobudzają wyobraźnię. Moje ulubione tematy to:

 1. “Budowanie statków kosmicznych to sztuka” – Dowiedz się dlaczego ograniczenia pobudzają naszą kreatywność i jak możemy je wykorzystać do budowania naszych biznesów.
 2. “Artysta/Programista” – Odkryj co łączy tworzenie spektakli z tworzeniem aplikacji i jakie umiejętności mogą pomóc Ci w rozwoju Twojego biznesu.
 3. “Twórcza różnorodność” – Poznaj wartość tworzenia zróżnicowanych zespołów w Twoim biznesie i jak możesz zwiększyć ich produktywność.
 4. “Metafora poznawcza” – Dowiedz się jak metafory pomagają nam opisywać świat i jak można je wykorzystać w marketingu i komunikacji w biznesie.
 5. “Kreatywność nie jest darem. To umiejętność!” – Dowiedz się dlaczego każdy z nas ma w sobie kreatywność i jak możesz ją wykorzystać, aby rozwijać swoją firmę.

Tematy moich wystąpień nie są ograniczone do powyższych. Jeśli masz jakieś inne zainteresowania z przyjemnością dopasuję moje wystąpienia do Twoich potrzeb i oczekiwań.